Dywany młodzieżowe

Pokój dziecka czy nastolatka to miejsce, w którym nasza pociecha może bawić się, odpoczywać, uczyć, rozwijać swoje pasje oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Ważne więc, by wystrój pokoju pasował do charakteru i temperamentu młodego człowieka. Praktycznym i bardzo efektownym dodatkiem jest nowoczesny dywan. Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele mode...

Pokój dziecka czy nastolatka to miejsce, w którym nasza pociecha może bawić się, odpoczywać, uczyć, rozwijać swoje pasje oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Ważne więc, by wystrój pokoju pasował do charakteru i temperamentu młodego człowieka. Praktycznym i bardzo efektownym dodatkiem jest nowoczesny dywan. Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele modeli dywanów, dedykowanych zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Wybór nie należy więc do najłatwiejszych, zwłaszcza, że zależy nam, by wybrany model był wysokiej jakości, a jednocześnie podobał się dziecku. Czym się kierować, szukając idealnego dywanu do pokoju malucha i nastolatka?

Dywany młodzieżowe dla chłopca i dziewczynki

Jak już wspomnieliśmy, dywan w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym stanowi przede wszystkim element dekoracyjny. Zwykle zajmuje większość powierzchni podłogowej, zatem rzuca się w oczy właściwie od pierwszego momentu. Dywan powinien zatem pasować do całości wyposażenia. Pokoje dziecięce odznaczają się wesołą kolorystyką oraz ciekawym wzornictwem. Często na ścianach i meblach pojawiają się motywy zwierzęce, roślinne czy bajkowe. Takie wyposażenie sprawia, że pokój dziecka naprawdę sprzyja zabawie i nauce, poza tym maluch czuje się w nim swobodnie, jak u siebie. To jego przestrzeń i powinna odpowiadać jego upodobaniom. Warto więc dobrać dywan, który uzupełni tę dziecięcą aranżację. Jeżeli pokój utrzymany jest w stonowanych barwach, możemy pozwolić sobie na nieco bardziej wyrazisty dywan, w mocniejszym odcieniu lub z ciekawymi wzorami. Najlepiej, gdy o opinię zapytamy samego zainteresowanego, czyli nasze dziecko. Dzięki temu z pewnością trafimy w jego gust. Oprócz walorów wizualnych, musimy też zwrócić uwagę na praktyczne strony wybieranego przez nas produktu. W pokoju dzieci często dochodzi do zabrudzeń w wyniku zabawy, dlatego warto wybrać model, który łatwo wyczyścić. Najlepsze są dywany o krótkim włosiu, gdyż brud nie wbija się głęboko w runo i można łatwo się go pozbyć. Wygodne będzie też wybranie dywanu, który można prać w pralce – mamy wtedy pewność, że zawsze będzie czysty i wolny od roztoczy, kurzu czy innych zabrudzeń.

Nowoczesne dywany młodzieżowe

Z biegiem lat nasz kilkulatek zamienia się w nastolatka. Zazwyczaj o tym przełomie decyduje remont, podczas którego pokój malucha zamienia się w pokój młodzieżowy. Nowoczesną aranżację pokoju nastolatka świetnie dopełni dobrze dobrany dywan. Z uwagi na to, że nie jest on już aż tak narażony na zabrudzenia i zniszczenia, jak dywan w pokoju kilkulatka, możemy zdecydować się na model bardziej wymagający, jeśli chodzi o pielęgnację, ale za to bardziej efektowny. Bardzo modne są na przykład dywany shaggy o grubym i gęstym runie, niezwykle atrakcyjnym i miękkim w dotyku. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na oryginalną kolorystykę i wzornictwo dywanów młodzieżowych. W naszym sklepie znajdziecie Państwo bardzo piękne modele dywanów idealnych do pokoju nastolatka, o ciekawych wzorach.

Dywany młodzieżowe o wysokiej jakości wykonania

Przy wyborze dywanu do pokoju dziecka ważny jest nie tylko wygląd i praktyczność w użytkowaniu. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby produkt był w pełni bezpieczny dla naszych pociech. A o tym świadczą atesty, które powinien posiadać dywan. Dywany młodzieżowe wysokiej jakości z atestem spełniają normy dotyczące higieny, ponadto nie posiadają w swoim składzie szkodliwych substancji, są też odporne na podpalenie. Dzięki temu dywan będzie w pełni bezpiecznym dodatkiem do pokoju dziecka. W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo dywany z atestem, które sprawdzą się w pokoju dziecięcym, są też odpowiednim wyposażeniem do żłobków, przedszkoli i szkół. Oprócz tego oferujemy specjalną linię dywanów dla alergików. Ich runo wykonane jest w taki sposób, by nie przyciągać i gromadzić cząsteczek kurzu i roztoczy, dzięki czemu dywan nie jest siedliskiem alergenów niebezpiecznych dla dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą nowoczesnych dywanów młodzieżowych i dziecięcych. Szeroka paleta barw, ciekawe wzornictwo i najlepsza jakość wykonania – to najważniejsze cechy oferowanych przez nas produktów.

Więcej
Jest 24 produktów.
Pokazuje 1 -24 z 24 przedmiotów
Pokazuje 1 -24 z 24 przedmiotów