Jaki dywan dla dziecka z alergią?

Jaki dywan dla dziecka z alergią?

Wybór dywanu do pokoju dziecka z alergią może okazać się bardzo trudnym wyzwaniem - rodzice często biją się z myślą, jaki dywan jest najlepszy dla alergika. Żyjemy przecież w przekonaniu, że dywan, to siedlisko alergenów.

Na pewno wielu rodziców alergików zauważyło, że wchodząc do pomieszczeń pełnych dywanów, ich dzieci odczuwają nasilenie reakcji alergicznych. Tanie dywany i dywaniki od nieznanych producentów, zwykle zatrzymują alergeny, takie jak pleśń, kurz, sierść zwierząt domowych i inne szkodliwe mikroorganizmy. A gdy je poruszymy chodząc po nich, wtedy się unoszą i aktywizują. Są niewielkie i nie dostrzegalne gołym okiem, wdychane zatem bez naszej wiedzy. Po wniknięciu do ludzkiego organizmu wywołują objawy alergii, takie jak kichanie, katar, kaszel, trudności w oddychaniu lub swędzenie skóry. Reakcje te w stanie nasilenia mogą prowadzić nawet do ataków astmy. Dobra wiadomość jest taka, że aktualnie renomowani producenci tworzą dywany do pokoików dziecięcych z surowców syntetycznych, które odpychają alergeny, kurz i pyłki.

Jaki dywan dla dziecka z alergią? – ważne informacje dla rodziców

Dywany, które nadają się do stosowania w pomieszczeniach zajmowanych przez alergików, potocznie określane są mianem hipoalergicznych. Taką nazwę nadają im producenci i podkreślają nią fakt, że dywany tego rodzaju zawierają mniej alergenów w porównaniu z innymi dywanami. Wyeliminowanie całkowite alergenów z dywanu jest naukowo niemożliwe, jednak, dzięki starannemu utrzymywaniu go w czystości stwarza szansę całkowitej redukcji zagrożenia kontaktem z alergenami, takimi jak pleśń, kurz czy pyłki. Nowoczesne dywany, dostępne w ofercie naszego sklepu, są wykonane z włókien syntetycznych, które nie sprzyjają rozwojowi takich drobnoustrojów, które mogą wywoływać objawy alergii. Struktura włosia tych produktów została tak zaprojektowana, by była łatwa w czyszczeniu i konserwacji oraz by nie przyciągała kurzu czy pyłków. Dywan w pokoju dziecka pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, to również niezwykle ważny przedmiot, który wspiera prawidłowy rozwój Twojego dziecka, zarówno fizyczny, będąc miejscem, na którym dziecka stawia swoje pierwsze kroki, jak również psychiczny, stymulując jego wyobraźnię obrazkami znajdującymi się na nim, dlatego nie warto rezygnować z zakupu dywanu do pokoju dziecka alergika. Należy tylko dokonać właściwego wyboru.

Dywan z dobrej jakości sztucznego włókna – bezpieczeństwo twojego dziecka

Wielu rodziców, wybierając dywanik do pokoju dziecięcego, uważa, że konieczne jest, by produkt ten był wykonany z włókien naturalnych. Nic bardziej mylnego! Włókna naturalne, takie jak bawełna czy len, to niestety doskonałe środowisko do rozwoju wszelkiego rodzaju pleśni. Sztuczne włókna uniemożliwiają rozwój grzybni a także są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Również w sytuacji, gdy w domu znajdują się zwierzęta, czyszczenie dywanika z włókna syntetycznego jest o wiele prostsze. Dziecięce dywaniki, dostępne w naszej ofercie, z racji niewielkich rozmiarów są również łatwe do wyprania. Warto pamiętać o tym, że dywan z krótkimi włóknami, ściśle tkanymi jest znacznie lepszym rozwiązaniem do pokoju alergika, ponieważ w taką strukturę trudniej wnikają wszelkie zanieczyszczenia. Dywaniki dziecięce z naszej oferty sklepowej, wykonane są z doskonałej jakości surowców, co wyklucza rozwój w nich jakichkolwiek drobnoustrojów. Przędza heat set, która została użyta w produkcji dywanów dziecięcych z naszej kolekcji, jest dodatkowo uszlachetniona, z podwójną liczbą włókien, dzięki czemu dywaniki są grube i puszyste, posiadają sprężyste włókna. Są odporne na zniszczenie i odkształcenia. Tak trwały produkt jest również doskonałym rozwiązaniem dla alergicznego dziecka. Gwarantujemy, że bawiąc się na pięknym, kolorowym dywaniku dziecięcym z naszego sklepu, Twoje dziecko nie styka się z żadnymi substancjami, mogącymi powodować podrażnienia układu oddechowego czy skóry.

Wybierając dywan do dziecięcego pokoju rodzic nie powinien kierować się tylko względami dekoracyjnymi czy kolorystyką. Tylko dywany wykonane przez renomowanych producentów są gwarancją bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Dywany z kolekcji dziecięcych BellaMondo oraz Portofino spełniają wymagania higieniczne oraz nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia, co potwierdza Certyfikat Zgodności Nr 455/AC 017.