Jak kupić dywan dziecięcy sprzyjający zabawie?

Jak kupić dywan dziecięcy sprzyjający zabawie?

W żadnym dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć dywanu! To nie tylko fantastyczna dekoracja wnętrza, ale również niezwykle skuteczna izolacja termiczna (sprawdza się podczas zabaw na podłodze) i akustyczna (świetnie wycisza sporą część hałasów generowanych podczas zabaw). Jak wybrać idealny dywan do pokoju dziecka? Dywan dziecięcy powinien być przede wszystkim bezpieczny dla małego użytkownika i łatwy do utrzymania w czystości. Jeśli dodatkowo będzie odpowiadał dziecięcym oczekiwaniom pod względem designu - mamy go!

Dywan dla dziecka - przede wszystkim bezpieczeństwo

Wszystko, co wchodzi w skład dziecięcego pokoju, powinno gwarantować maluchowi bezpieczeństwo. Dywan nie jest wyjątkiem! Dywany dla dzieci powinny być wykonane z materiałów pozbawionych jakichkolwiek substancji szkodliwych dla zdrowia, nie wydzielać takowych do powietrza w pomieszczeniu (forma lotna substancji szkodliwych), nie wybarwiać się / nie odbarwiać się podczas tarcia oraz posiadać odpowiednie pH. Najlepsze i najbezpieczniejsze dywany dla dzieci powinny posiadać Certyfikat Higieniczny (stanowiący formalne potwierdzenie powyższych cech) oraz potwierdzenie trudnopalności.

Dywan dla dzieci z atestem

Dywan dziecięcy - łatwość utrzymania w czystości

Do pokoju dziecięcego należy wybrać dywan, który będzie maksymalnie łatwy do utrzymania w czystości. Co to oznacza w praktyce? Dywan powinien mieć krótkie i gęste włosie, które bez problemu będzie można skutecznie odkurzać, a w razie potrzeby (lub raz na jakiś czas) - również bez obaw o kondycję dywany, wyczyścić na mokro / wyprać.

Dywany shaggy, mimo że są naprawdę urocze, raczej nie sprawdza się w pokoju malucha i starszaka. Wszelkie okruchy, połamane kredki, puzzle i drobne zabawki (np. elementy klocków lego) - będą wbijać się w taki włochaty dywan i po prostu się w nim gubić.

Jeśli nasze dziecko jest alergikiem, wybierzmy dywan wykonany w 100% z włókien syntetycznych, które nie absorbują wilgoci i nie stwarzają środowiska do rozwoju dla roztoczy kurzu. Najbezpieczniejsze w tym przypadku będą dywany antyalergiczne. Możemy również wybrać modele, które są przeznaczone do prania w pralce, co da nam możliwość regularnego i bardzo skutecznego czyszczenia dywanu.

Dywany z motywami z bajek i gier

Czas na wybór wzorów i kolorów! Młodsze dzieci uwielbiają dywany, których motywem przewodnim jest ulubiona bajkowa postać. W ofercie producentów znajdują się zarówno dywany z klasycznymi motywami bajkowymi lub nawiązujące do bohaterów najnowszych produkcji dla dzieci, np. autka. Dywany dla starszych dzieci i młodzieży mogą z kolei nawiązywać do ulubionych gier komputerowych, prezentować wirtualne światy lub wirtualne postacie.

Dywan dziecięcy z samochodzikiem

Dywany ze wzorami sprzyjającymi zabawie

Ciekawą alternatywą dla wzorzystych dywanów są te, które dodatkowo pobudzają wyobraźnię, aktywizują i zachęcają lub wręcz ułatwiają zabawę. Mowa tutaj o funkcjonalnych dywanach do pokoju dziecięcego, których wzór lub motyw umożliwia podejmowanie konkretnych aktywności. Oto kilka najciekawszych przykładów:

  • dywan dziecięcy z atestem AL- Mondo Uliczki - to dywan, którego motywem przewodnim są urocze uliczki, wijące się wśród podmiejskiej lub wiejskiej zabudowy; taki dywan może pełnić rolę fantastycznej maty do zabawy zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek: uliczkami mogą jeździć dziecięce samochodziki, w domkach mogą mieszkać mniejsze laleczki, wzór dywanu może również posłużyć jako baza do zbudowania miasteczka z klocków (w miejscu wzoru domu, dzieci mogą postawić domek z klocków itd.);
  • dywan dziecięcy z atestem AL- Mondo Boisko - to dywan stworzony do... gry w piłkę!; wystarczy zaopatrzyć mieszkańców pokoju w miękką i bezpieczną piłkę, by mogli spędzić długie godziny na aktywnej zabawie; w piłkę nożną mogą również grać dowolne ludzki, lalki czy pluszaki;
  • dywan dziecięcy z atestem AL-  Mondo ZOO - to dywan, który przypadnie wszystkim małym miłośnikom zwierząt; wyjątkowy wzór pozwoli na zabawę w ZOO: na wybiegach mogą zamieszkać zabawkowe zwierzątka z drewna lub plastiku, w obsługę zwierząt można zaangażować lalki, a dostarczaniem żywności mogą zająć się samochody, które bez problemu będą poruszać się alejkami między wybiegami.

Takie dywany dają ogromne pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni, a ta, jak wiadomo, jest nieograniczona!

Dywan dziecięcy z uliczkami