Czy dywan to dobry pomysł do pokoju dziecka?

Czy dywan to dobry pomysł do pokoju dziecka?

Urządzasz nowy pokoik dla swojego maluszka? Na pewno nurtuje Cię zatem kwestia czy dywan to dobry pomysł do pokoju dziecka? By poznać odpowiedź, warto zastanowić się, jakie są wady i zalety dywanów dziecięcych.

Rodzice dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci i ich prawidłowy rozwój, dlatego starają się, by każde miejsce, w którym przebywają ich pociechy, spełniało ich wymagania. Urządzanie pokoiku dla dziecka to zrazem wielka przyjemność, ale również wyzwanie. Rodzic staje przed wieloma dylematami w kwestii doboru odpowiedniego wyposażenia, które będzie zarówno funkcjonalne, estetyczne, jak i bezpieczne. W przypadku wielu przedmiotów, brany jest także pod uwagę ich wpływ na rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Wyposażając pokój swojego dziecka rodzice często skupiają się na kolorystyce i stylu mebli, zapominając o tak bardzo istotnych kwestiach, jak bezpieczeństwo i pobudzanie wyobraźni dziecka. Taką rolę spełnia na pewno dywanik dziecięcy. Podłoga, choćby wykonana z naturalnego drewna nie jest przyjaznym miejscem do zabawy dla maluszka. Upadek na nią grozi bolesnymi siniakami. Dlatego też, w każdy pokoik dziecięcy, świetnie wpisuje się nieduży i barwny dywanik. Na wykonanym z dobrej jakości, nietoksycznych surowców dywanie, dziecko z przyjemnością będzie się bawiło i odpoczywało. Dywanik w pokoju dziecka, które raczkuje czy stawia swoje pierwsze kroki jest doskonałym rozwiązaniem. Gruba warstwa dywanu świetnie izoluje dziecko od zimnej podłogi. Powszechnie stosowane jako pokrycie podłogi panele elektryzują się, przyciągając ogromne ilości kurzu. Dywan z antystatycznym włosiem pozwala Twojemu dziecku na miłe baraszkowanie na nim, bez obawy o alergię czy podrażnienia dróg oddechowych i skóry. Dziecięcy dywan zamortyzuje upadki małego nowicjusza w chodzeniu. Dotyk miękkiego włosia idealnie stymuluje również wszystkie punkty na stópkach dziecka. A jeśli dodamy do tego jeszcze barwne wzory na powierzchni dywanu, chodzenie po nim stanie się dla maluszka fantastyczną przygodą.

Czy dywan to dobry pomysł do pokoju dziecka? – wady i zalety dywaników dziecięcych

Dywan w pokoju dziecka izoluje maluszka od zimnej podłogi, amortyzuje upadki oraz doskonale wygłusza wnętrze pomieszczenia. Czy jednak jest w pełni bezpieczny? Jeśli jest to produkt, wykonany z materiałów antyalergicznych i antystatycznych, można ze spokojem pozwolić dziecku na jego dotykanie, chodzenie po nim bosymi stopami czy zabawę na nim. Istotne jest również czy jest to produkt łatwy do utrzymania w czystości. Nowoczesne dywany, jakie posiadamy w ofercie naszego sklepu, zostały tak zaprojektowane, by żadne zanieczyszczenia nie mogły wniknąć głęboko w strukturę ich włosia. Dlatego też można je szybko i sprawnie odświeżać, z pomocą hipoalergicznych środków do czyszczenia dywanów. Tylko takie produkty dają gwarancję, że dziecko nie będzie narażone na kontakt z drażniącymi i alergizującymi substancjami. Wybierając dywan do pokoju dziecięcego należy koniecznie zwrócić uwagę na jego wykonanie. Nie może to być produkt od nieznanego producenta. Dywany z włosiem, które zostały zrobione z przesiąkniętych chemią materiałów, strzępiące się czy wydzielające drażniące zapachy nigdy nie powinny znaleźć się w pokoju, w którym przebywa dziecko. Oddychając zapachami i dotykając takiego produktu maluch narażony jest na różnego rodzaju poważne schorzenia dróg oddechowych i podrażnienia skórne.

Bezpieczne dywaniki do pokoju dziecka – zajrzyj do naszej oferty!

Dywany dziecięce, dostępne w naszym sklepie są najlepszym rozwiązaniem dla rodziców. Gwarantujemy ich najwyższą jakość i wykonanie z najlepszych surowców. Ich wspaniałe barwy i wzornictwo pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Dywany te pełnią również funkcję edukacyjną. Maluch, dzięki nim uczy się rozpoznawać figury geometryczne, nazywać zwierzęta a starsze dzieci, mogą z ich pomocą bawić się w swoje ulubione gry. Dzisiaj dywan w pokoju dziecięcym nie jest już wyłącznie elementem dekoracyjnym. Postaraliśmy się o to, by dywany, jakie posiadamy w naszej ofercie, sprawiały, że dziecko chętnie będzie spędzało na nich czas. Dziewczynka może bawić się w dom dla lalek a chłopiec robić wyścigi samochodowe. Maluszek, dzięki bodźcom wzrokowym jakie dają barwne wzory na dywanach, będzie szybciej i lepiej się rozwijał. Na dywanie, kupionym w naszym sklepie, możesz również wygodnie przewinąć dziecko, jeśli pokoik jest zbyt mały, by wstawić tam duży przewijak. To również miejsce, na którym Ty sam z przyjemnością będziesz spędzał czas bawiąc się ze swoim dzieckiem.

Dywan w pokoju dziecięcym jest zdecydowaniem niezbędnym elementem. Ważne jest jednak, by był wykonany z bezpiecznych surowców i by jego estetyka zachęcała dziecko do przebywania na nim.