Czym kierować się przy wyborze dywanu lub wykładziny do pokoju dziecięcego?

Czym kierować się przy wyborze dywanu lub wykładziny do pokoju dziecięcego?

Spośród różnych opcji dostępnych na rynku, a dotyczących pokrycia podłogi w pokoju dziecięcym, największą popularnością cieszą się dywany, dlatego ważna jest dla każdego rodzica, odpowiedź na pytanie, czym kierować się przy doborze dywanu lub wykładziny do pokoju dziecięcego.

Wybór dywanu do pokoju dziecięcego, nieustannie pozostaje najbardziej powszechną opcją pokrycia podłogi w tym pomieszczeniu z kilku powodów. Po pierwsze dywaniki dziecięce renomowanych producentów, takie, jak te, dostępne w naszym sklepie, są bardzo grube i puszyste. Kiedy dziecko zaczyna raczkować po podłodze chce czuć coś miękkiego pod sobą, by chronić swoje delikatne kolanka i rączki. Gdy niemowlak nieco podrośnie dywan stanowi doskonałą poduszkę, która zamortyzuje nieuniknione upadki. Po drugie dobrej jakości dywan czy miękka wykładzina podłogowa, jakie znajdziesz w naszej ofercie, to najlepsze rozwiązanie, jeśli rodzicom zależy na dobrej jakości powietrza w pokoiku ich latorośli. Liczne badania wykazały, że wykonany z odpowiednich włókien dywan, zapobiega a nie przyczynia się do przedostawania się alergenów i kurzu do powietrza w pomieszczeniu. Dywan może więc pomóc dziecku łatwiej i zdrowiej oddychać.

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE DYWANU LUB WYKŁADZINY DO POKOJU DZIECIĘCEGO? – WYBIERZ TO, CO NAJLEPSZE

Nawet, jeśli w pokoju dziecięcym są piękne panele lub elegancki dębowy parkiet, warto zdecydować się na zakup dziecięcego dywaniku i pokryć nim większość podłogi, aby dziecko mogło bawić się na nim i odpoczywać. To na pewno o wiele bezpieczniejsze miejsce niż na przykład kanapa czy sofa. Odpowiedni dywan czy wykładzina do dziecięcego pokoju muszą jednak spełniać pewne ważne warunki. Jedną z największych zalet dywanu jest jego wspomniana już miękkość i struktura włókien, które nie przyciągają kurzu i uniemożliwiają rozwój w nich pleśni. Istotne jest również, by przędza była znakomitej jakości, najlepiej uszlachetniona, z podwójną liczbą włókien, co ma miejsce w przypadku dywanów dostępnych w naszym sklepie. Dywan powinien być odporny na odkształcenia i łatwy do czyszczenia. Rodzaj włókna decyduje również o jego możliwościach wygłuszających hałas. Większość materiałów, wykorzystywanych w tej chwili do produkcji akcesoriów domowych, zawiera lotne związki organiczne, substancje chemiczne, szkodzące zdrowiu, dlatego warto wybrać dywan o jak najmniejszej ich zawartości.

DYWAN I WYKŁADZINA W POKOJU DZIECIĘCYM – NIEZBĘDNY DODATEK

Dobry dywan to poważna inwestycja, dlatego warto zdecydować się na wyrób renomowanego producenta, który będzie służył i wyglądał doskonale przez długi czas. Takie dywany znajdziesz właśnie w naszym sklepie. Nie można zapominać o tym, że dywan do dziecięcego pokoju to nie tylko dodatek dekoracyjny, który ma się dobrze komponować z całością stylizacji, ale również a może przede wszystkim, miejsce zabaw dziecka. Idealne więc okażą się dywaniki z naszej kolekcji, które pobudzą wyobraźnię maluszka i pomogą w jego rozwoju fizycznym i intelektualnym. Polecamy dywany, dzięki którym małe dziecko pozna nazwy tropikalnych zwierząt, dalekomorskich ryb czy nauczy się odróżniać oraz nazywać kolory i figury. W naszej ofercie posiadamy dywaniki dla dzieci w różnym wieku. Maluszek będzie na pewno chętnie bawił się w odszukiwanie zwierząt i roślin na poszczególnych planszach swojego dywaniku a mały chłopczyk ścigał się swoim ulubionym autkiem w rajdzie samochodowym. Dziewczynkę ucieszy z pewnością domek dla lalek, który producent przedstawił na dywaniku. Mały piłkarz może rozegrać z tatą mecz na małym boisku, znajdującym się na dywanie. Wielbiciel filmu Auta na pewno będzie uradowany dywanikiem z postacią głównego bohatera tej kreskówki. Małej księżniczce warto zamówić do pokoju dywan z pięknymi dużymi motylami. Nasz bogaty asortyment pozwala na wybór odpowiedniego modelu, dopasowanego do potrzeb każdego dziecka.

Piękna podłoga w pokoju dziecka nie gwarantuje mu bezpieczeństwa ani prawidłowego, zdrowego rozwoju. Niezbędny jest dobrej jakości dywan, który będzie stymulował umysł dziecięcy i stanowił doskonałe podłoże do ćwiczeń ruchowych.