Zalety wspólnego pokoju dla dzieci. Jak go udekorować?

Zalety wspólnego pokoju dla dzieci. Jak go udekorować?

Jeśli masz niewielkie mieszkanie, koniecznie dowiedz się jakie są zalety wspólnego pokoju dla dzieci. Jak go udekorować, żeby był przytulny i funkcjonalny? Sprawdź nasze rady.

Rodziny, które nie dysponują dużym mieszkaniem, muszą dobrze przemyśleć jak wykorzystać dostępną przestrzeń, aby była jak najbardziej funkcjonalna, a wszystkim domownikom mieszkało się wygodnie. Częstym problemem, pojawiającym się w niewielkich mieszkaniach w blokach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, jest urządzenie wygodnego pokoju dla dzieci. Czasem nie ma innego wyjścia i rodzeństwo musi mieszkać razem. Zdarza się i tak, że rodzice rezygnują w własnej sypialni i przenoszą się do salonu, aby zapewnić każdemu z dzieci osobny pokój. Czy rzeczywiście tak jest najlepiej? Dorośli często myślą, że jest to jedyna możliwość, aby ich pociechy miały zapewnioną wygodę i odpowiednie warunki. Niekoniecznie jest to słuszne podejście. Okazuje się bowiem, że to właśnie mieszkanie we wspólnym pokoju zbliża dzieci do siebie, pozwala im budować głębsze więzi emocjonalne i rozwija w nich wiele pozytywnych cech, przydatnych w późniejszym życiu. Aby obydwa maluchy czuły się komfortowo, warto zadbać o funkcjonalny wystrój wspólnej przestrzeni dla rodzeństwa i nadać jej przytulności, wybierając odpowiednie dywany do dziecięcego pokoju z oferty naszego sklepu.

Zobacz, jakie są zalety wspólnego pokoju dla dzieci. Jak go udekorować, aby obie pociechy czuły się w nim dobrze?

Mieszkanie w jednym pokoju, może wprawdzie czasem powodować konflikty między rodzeństwem, jednak takie rozwiązanie ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Czasem jest to prawdziwa szkoła życia. Wspólna przestrzeń sprawia, że dzieci szybciej uczą się norm społecznych – dzielenia się z innymi, negocjacji, asertywności, rozwiązywania konfliktów oraz empatii i dostrzegania potrzeb innych. Dzięki temu łatwiej sobie potem radzą w grupie rówieśniczej, w przedszkolu czy w szkole. Łatwiej też przychodzi im wyrażanie i obrona własnego zdania. Poza tym, szczególnie dla małych dzieci, to wielka frajda, mieć cały czas obok siebie towarzysza, z którym nigdy nie jest nudno. Warto zadbać o to, aby w pokoju była przestrzeń na wspólne zabawy, np. duży dywan dziecięcy, na którym pociechy będą mogły wspólnie układać klocki, tańczyć, skakać albo leżeć i czytać książeczki. Dywan ulica może posłużyć dla dwóch braci, do zabaw samochodzikami, natomiast siostry na pewno ucieszy dywanik do pokoju dziecka w uroczych, słodkich kolorach, na którym będzie można bawić się w księżniczki. Brat z siostrą mogą wspólnie wybrać dywan dla dziecka w zwierzątka, puzzle czy geometryczne wzory, który spodoba się obojgu.

Własny dywanik – poczucie niezależności

Choć mieszkanie z siostrą czy bratem w jednym pokoju ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka, żeby takie rozwiązanie mogło dobrze funkcjonować, trzeba wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby każdego z maluchów. Wskazane jest, aby oprócz części do wspólnej zabawy, każde z dzieci miało też swoją własną strefę, inną niż brat czy siostra. Oczywiście będą to na pewno łóżka, a w przypadku starszych dzieci każde powinno mieć również swoje biurko. Dobrym pomysłem są też osobne przestrzenie, do stworzenia których mogą posłużyć dywaniki do pokoju dziecięcego. W naszej ofercie znajdziesz, zarówno idealny dywan dla chłopca, jak i dywan dla dziewczynki, a także neutralne dywany dziecięce, pasujące do każdego pokoju. Gama naszych produktów jest na tyle szeroka, że każde dziecko znajdzie to, co lubi najbardziej i będzie mogło zaznaczyć we wspólnym pokoju swoje zainteresowania i pasje. Jedno z rodzeństwa może np. wybrać dywan z barwnymi ptakami, drugie, będące miłośnikiem bajek, może mieć koło swojego łóżka dywan z ulubionymi bohaterami.

Wspólny pokój dla rodzeństwa przynosi dzieciakom wiele radości, a także uczy przydatnych w dorosłym życiu umiejętności. Warto zadbać, aby każde z dzieci miało „swój własny kawałek podłogi”, a na nim samodzielnie wybrany dywanik do pokoju dziecięcego.