5 zabawnych i praktycznych sposobów dekorowania klasy w przedszkolu

5 zabawnych i praktycznych sposobów dekorowania klasy w przedszkolu

Postacie z bajek, kolorowe kształty, świat przyrody – poznaj 5 zabawnych i praktycznych sposobów dekorowania klasy w przedszkolu, które będą nie tylko pięknie wyglądać, ale także wpływać na rozwój najmłodszych.

Nudne klasy w stonowanych kolorach z szarą wykładziną na podłodze oraz równo poukładanymi na półkach zabawkami, raczej nie zachęcają dzieci do pobytu w przedszkolu. Szczególnie maluchy, które po raz pierwszy muszą zostać same, bez rodziców, mogą czuć się onieśmielone, a nawet przerażone tym nowym etapem w życiu. Na szczęście w większości placówek, taki wystrój, to już przeszłość. Przyjazne, kolorowe wnętrze przedszkolnej sali, gdzie zabawki są pięknie wyeksponowane, a dookoła widać pełno ciekawych rzeczy, może pomóc odwrócić uwagę przedszkolaka od trudnego rozstania z mamą i zachęcić do włączenia się w zajęcia i zabawy z innymi dziećmi. Maluch będzie tak podekscytowany, że nawet nie zauważy, że minęło kilka godzin i czas już wracać do domu. Różne kolory, kształty czy symbole mają też walor edukacyjny i pobudzają dziecko do zadawania pytań, nauki nowych rzeczy i rozwijania wyobraźni.

Sprawdź nasze pomysły na 5 zabawnych i praktycznych sposobów dekorowania klasy w przedszkolu

Obecnie nauczyciele mają ogromną ilość możliwości, które pozwalają im pobudzać zmysły podopiecznych, a w Internecie, czasopismach czy książkach można znaleźć wiele inspiracji do kreatywnych zabaw. Wystarczą jedynie chęci i odrobina wolnego czasu, aby przemienić przedszkolną klasę w niezwykłą krainę. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak można ciekawie i oryginalnie udekorować salę:

1. „W bajkowej krainie” – wróżki, księżniczki, postaci z ulubionych bajek, mogą pojawić się jako zabawki, obrazki czy przylepione na szybach witraże. Uzupełnieniem takiej dekoracji mogą być fantazyjne motyle, kokardki czy kwiaty, zdobiące dywan dla dziewczynki z naszej oferty.

2. „Na dnie morza” – poprzyklejane na ścianach i zwisające z sufitu rybki, morskie rośliny, a także błękitny dywanik do pokoju dziecięcego z rybkami, wyobrażający morze, zamienią salę w niezwykły, podwodny świat.

3. „W wielkim mieście” – autobusy, tramwaje, wysokie wieżowce na własnoręcznie malowanych plakatach lub w postaci budowli z klocków oraz zabawek. Uzupełnieniem takiej dekoracji może być dywan ulica.

4. „W krainie puzzli” – układanki z różnych klocków porozkładane wszędzie, zdobią pudełka na zabawki, tworzą całe obrazki na ścianach, a pojedyncze elementy zawieszone są w oknach, przy tablicach i na żyrandolach. Geometryczny dywan dla dziecka, naśladujący układankę może być również miejscem, na którym dzieci układają puzzle.

5. „Na łonie natury” – podłoga może zamienić się w ukwieconą łąkę, pełną motyli i innych zwierzątek, co ułatwią dywaniki do pokoju dziecięcego z naszej oferty. Ze wszystkich stron wyłaniają się różne zwierzątka, ptaki, owady oraz kwiaty.

Dlaczego warto zadbać o ciekawe dekoracje w klasach i jak mogą w tym pomóc nasze dywany

Ciekawie udekorowana sala w przedszkolu, sprawia, że dzieci chętniej tam przebywają, a odpowiednio dobrane elementy pełnią ważną funkcje edukacyjną. Dywany do dziecięcego pokoju, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu, idealnie nadają się też do sali przedszkolnej. Są one nie tylko miłe w dotyku, ale też łatwe w czyszczeniu oraz hipoalergiczne. Przede wszystkim jednak są niezwykle kolorowe, wesołe i estetyczne. Dzięki ich bogatej ofercie, bez problemu można znaleźć odpowiedni dywan dla chłopca czy dziewczynki, który uzupełni wystrój zgodnie z koncepcją nauczyciela. Dywanik do pokoju dziecka, to jeden z elementów, które tworzą klimat danego pomieszczenie i nadają mu charakteru, a co najważniejsze łatwo go wymienić, kiedy potrzebna jest zmiana dekoracji. To niewątpliwe zalety, które sprawiają, że warto go wykorzystać także w przedszkolnych dekoracjach, żeby każde dziecko czuło się komfortowo.

Wesołe, ciekawe dekoracje pobudzają fantazję dzieci i sprawiają, że czas spędzony w przedszkolu jest dla maluchów atrakcyjny. Warto wykorzystać kolorowe dywany, aby stworzyć w przedszkolnych klasach radosną atmosferę.