Jak urządzić pokój dziecięcy, aby podobał się rodzicom i dziecku?

Jak urządzić pokój dziecięcy, aby podobał się rodzicom i dziecku?

Wielu dorosłych zastanawia się jak urządzić pokój dziecięcy, aby podobał się rodzicom i dziecku? Często najmłodsi mają swoją wizję, która niekoniecznie trafia w gust ich opiekunów, ale przy odrobinie pomysłowości wszystko można pogodzić.

Urządzając pokój niemowlaka, rodzice mają pełną swobodę. Mogą do woli wybierać stonowane, pastelowe kolory, wysmakowane, wiklinowe kosze, białe zasłonki czy puszyste dywaniki do pokoju dziecięcego. Kiedy maluch podrasta, zazwyczaj trzeba zmienić wystrój. Wynika to z faktu, że potrzeby dziecka się zmieniają. Zamiast uroczej kołyski, potrzebne będzie wygodne łóżko, zamiast przewijaka stolik z krzesełkiem, a mały, przytulny dywanik do pokoju dziecka może zastąpić np. dywan ulica, który posłuży do szalonych wyścigów samochodowych. Jednak ten etap jest o tyle trudniejszy, że dziecko też chce brać udział w urządzaniu swojego nowego królestwa. I choć rodzice często są dumni w samodzielnych wyborów swojej pociechy, zdarza się, że wybierane przez nią rozwiązania są zupełnie niepraktyczne albo nie trafiające w gust dorosłych. W tej sytuacji trzeba znaleźć kompromis lub poszukać pomysłów, które spodobają się zarówno najmłodszym, jak i ich opiekunom. Nie jest to wcale takie trudne, ponieważ w sklepach można znaleźć mnóstwo różnego rodzaju produktów, które pomogą udekorować dziecięcy pokoik.

Jak urządzić pokój dziecięcy, aby podobał się rodzicom i dziecku? Neutralna baza i wesołe dodatki

Dorastające dziecko coraz częściej wyraża swoje zdanie i chce decydować o różnych kwestiach, choćby takich, jak wystrój własnego pokoju. Zdarza się, że mamy i tatusiowie mają własne wyobrażenie o idealnym pokoiku, które znacząco różni się od tego, o którym marzy ich latorośl. Rodzice często obawiają się, że pokój, urządzony zgodnie z gustem ich pociechy, będzie wyglądać kiczowato i bić po oczach zestawieniami jaskrawych kolorów. Dodatkowo dorośli zdają sobie sprawę, że idole ich dzieci, którymi najczęściej są postaci z kreskówek, mogą się im szybko znudzić, a częste zmiany wystroju pokoju są kosztowne. Z drugiej strony, dlaczego nie pozwolić dziecku na własną inwencję i nie sprawić mu radości, zgadzając się na ulubionych bohaterów, kolory czy motywy? Aby pogodzić oczekiwania dzieci i rodziców, warto postawić na neutralną bazę oraz wesołe, kolorowe dodatki, wybrane przez dziecko. Można zadbać o to, aby ściany czy meble były stonowane w kolorystyce i pełniły rolę tła dla wszelkich akcesoriów. Zasłony, pościel, plakaty czy też dywany do dziecięcego pokoju, to elementy, które maluch, z powodzeniem może wybrać samodzielnie, o ile tylko mieszczą się w budżecie rodziców i są wystarczająco dobre jakościowo i bezpieczne dla dziecka.

Dywany dziecięce – prosty sposób na zmianę wystroju

Dywanik do pokoju dziecięcego, to element, który dodaje przytulności, a także chroni przed zimnem dziecko, najczęściej bawiące się na podłodze. W naszej ofercie znajdziesz, zarówno dywan dla chłopca, który lubi auta, piłkę nożna czy bajkowe postaci, jak i dywan dla dziewczynki, którą ucieszą motylki, kokardki i dziewczęce barwy. Wszystkie dywany dziecięce w naszym sklepie są estetycznie wykonane, a ich kolory są wesołe i pogodne. Różnorodne rozmiary i kształty naszych produktów sprawiają, że zawsze można znaleźć w naszym asortymencie, odpowiedni dywan dla dziecka, do każdego pomieszczenia. To właśnie kolory i motywy na dywanach i dywanikach są jednym z elementów, które dodają dziecięcemu pokoikowi charakteru, a niewątpliwą zaletą takiej dekoracji, jest fakt, że można ją bardzo łatwo i szybko wymienić, bez konieczności przeprowadzania remontu. Jeśli dywan znudzi się dziecku, wystarczy go zwinąć i rozłożyć nowy. Nie stanowi to takiego problemu i nie jest tak kosztowne, jak przemalowanie ścian, wymiana mebli czy pozbycie się dużych naklejek.

Dywan dziecięcy, to niedrogi i łatwy sposób, aby szybko zmienić wystrój pokoju, a dostępność różnorodnych kolorów, wzorów i rozmiarów tych produktów, sprawia, że można z powodzeniem znaleźć taki, który spełni zarówno wymagania rodzica, jak i dziecka.