Zabawa - ważny etap w rozwoju dziecka

Zabawa - ważny etap w rozwoju dziecka

Wszyscy rodzice wiedzą, że zabawa – ważny etap w rozwoju dziecka, powinna odbywać się w odpowiednio przystosowanym otoczeniu. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, ale też wygoda oraz odpowiedni dobór elementów, stymulujących rozwój malucha.

Psycholodzy podkreślają, że dziecięce zabawy, to bardzo ważny etap w rozwoju malucha, którego nie powinno się pomijać. Poprzez zabawę najmłodsi poznają świat, ćwiczą mowę, zdolności ruchowe i manualne, logiczne myślenie, a także komunikację z innymi. Choć dorosłym może wydawać się, że ustawianie kolorowych klocków jeden za drugim, bezładne bazgranie po kartce czy tarzanie się po podłodze niczego nie wnoszą do życia ich maleństwa, to nic bardziej mylnego. Choć często opiekunowie próbują narzucić swoim latoroślom pomysły na zabawy, bądź też pokazać do czego służy dana zabawka, nie zawsze warto to robić. Czasem dobrym pomysłem jest zostawienie dziecka samego i tylko przyglądanie się z boku temu, co je zajmuje. Takie działanie sprzyja rozwijaniu kreatywności i pomysłowości u malucha, a kiedy uda mu się samodzielnie czegoś dokonać, kształtuje się jego poczucie wartości i wiara we własne możliwości. Trzeba tylko pamiętać, aby zapewnić mu bezpieczną przestrzeń. Najlepiej do tego nadaje się podłoga, na której warto położyć odpowiednio dobrany dywan dziecięcy, który ochroni przed zimną i twardą posadzką oraz bolesnymi upadkami.

Codzienna zabawa – ważny element w rozwoju dziecka, wymagający odpowiednich warunków

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego też niektórzy, już od najmłodszych lat, dbają o zapisanie swojej pociechy na jak największą liczbę zajęć edukacyjnych. Tymczasem specjaliści twierdzą, że dużo lepsza dla dobrego rozwoju dziecka może być codzienna zabawa. To właśnie podczas niej, w swobodnych warunkach, dziecko może odkrywać swoje prawdziwe zainteresowania i talenty - dlatego też warto zadbać o taki czas w ciągu dnia, gdy najmłodsi będą mogli zająć się dowolną, wybraną przez siebie aktywnością. Opiekunowie powinni się upewnić, że dziecko podczas zabawy jest przede wszystkim bezpieczne. Z tego powodu warto zatroszczyć się o odpowiedni dywanik do pokoju dziecięcego, dzięki któremu maluch się nie pośliźnie na podłodze i nie upadnie, uderzając się. Będzie to również dodatkowa, ciepła warstwa ochronna, zapobiegająca siadaniu np. na zimnych płytkach czy panelach. Dywany dziecięce z naszej oferty są nie tylko praktyczne i bezpieczne dla najmłodszych, ale też dzięki wesołym, żywym kolorom oraz ciekawym wzorom, stymulują ich zmysły. Odpowiedni dywanik do pokoju dziecka wspiera również rozwój sensoryczny maluchów. Dzieci chętnie zdejmują buciki i skarpetki, aby poczuć pod stopami fakturę miękkiego dywanu.

Dlaczego najlepiej bawić się na dywanie?

Podłoga daje dużą przestrzeń do nieskrepowanych, dziecięcych aktywności, a odpowiednio dobrane dywaniki do pokoju dziecięcego, sprawiają, że staje się ona jeszcze ciekawszym miejscem. Co więcej, jest tam znacznie bezpieczniej dla raczkujących niemowląt niż np. na kanapie, z której mogłyby spaść. Nowoczesne dywany do dziecięcego pokoju, które można znaleźć w naszej ofercie, to nie tylko sposób na ochronę podłogi i zapewnienie dziecku wygody podczas zabawy. Nasze dywany, dzięki ciekawym wzorom, same w sobie mogą pełnić funkcję zabawki, pobudzać dziecięcą wyobraźnię i skłaniać do szukania pomysłów na nowe aktywności. W naszej ofercie można znaleźć odpowiedni dywan dla dziewczynki, która chce się bawić w domek dla lalek albo urządzić krainę wróżek. Dywan dla chłopca może stać się boiskiem piłkarskim albo torem wyścigowym. Do zabawy samochodzikami doskonale posłuży dywan ulica. Bawiąc się na dywanie, dziecko zaczyna interesować się różnymi szczegółami, które na nim znajdzie – przedstawieniami zwierzątek, geometrycznymi kształtami czy nieznanymi jeszcze kolorami. Rozbudza to ciekawość świata, uczy nowych nazw, a także pomaga ćwiczyć spostrzegawczość.

Zabawa, to ważny element codziennego życia dziecka, który ma duże znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju. Rodzice powinni wspierać swoją pociechę w różnorodnych aktywnościach oraz zapewniać jej wygodne miejsce do zabawy, w którym warto zadbać o odpowiednio dobrany dywan dla dziecka.