Dywany z motywem miast i ulic - idealne dywany do dziecięcej zabawy

Dywany z motywem miast i ulic - idealne dywany do dziecięcej zabawy

W pokoju dziecięcym praktycznie nie ma mebla, który stałby nieużywany. Łóżko zmienia się w wyspę skarbów, szafki z niezdobyte pasma górskie, a dywan... a dywan staje się prawdziwym poligonem i polem doświadczalnym, na którym mali lokatorzy dokazują i uczą się poprzez zabawę. Dlatego warto zadbać o to, żeby dywan w pokoju dziecięcym był nie tylko elegancki i dopasowany do wystroju, ale również praktyczny - oczywiście w dziecięcym pojęciu znaczenia tego słowa.

Dywan z motywem ulic i miast - marzenie wielu małych chłopców

Jaki dywan jest dywanem praktycznym? Oczywiście taki, który może stać się elementem codziennych zabaw. Taką propozycją bez wątpienia są dywany z motywami ulic i miast, które często można znaleźć w przedszkolach i żłobkach, a o których często marzą mali chłopcy (i nie tylko!).

Dzięki takiemu dywanowi dzieci mogą bawić się samochodzikami, a przy okazji mogą nauczyć się czegoś o ruchu drogowym, a nawet powoli zacząć oswajać się z czytaniem mapy (wbrew pozorom w XXI wieku to wciąż bardzo przydatna umiejętność). Poza tym labirynt uliczek uzupełniony rysunkami kolorowych domków pobudza dziecięcą wyobraźnię i kreatywność.

Poza tym dywany z motywem miast i ulic doskonale się prezentują w dziecięcym pokoju. Są bardzo estetycznie wykonane i wprowadzają do wnętrza mnóstwo koloru i energii.

Dywan z motywem miast i ulic

Czy zabawa na dywanie jest bezpieczna i higieniczna?

Chociaż dywan w pokoju, którego lokatorzy zdecydowaną większość czasu spędzają na podłodze, może wydawać się koniecznością, wielu rodziców martwi się, że taki dodatek stanie się szybko siedliskiem kurzu, bakterii i innych drobnoustrojów. Są to zrozumiałe obawy, jednak obecnie nie mają większych podstaw. Co więcej, nowoczesne dywany z atestem antyalergicznym mogą wręcz korzystnie wpłynąć na utrzymanie higieny w pomieszczeniu.

Zacznijmy jednak od tego, że zabawa na specjalnym dywanie przeznaczonym dla dzieci jest całkowicie bezpieczna, a wręcz dywan zapobiega różnym stłuczkom, o które nietrudno podczas energicznych harców. Miękki dywan chroni też przed otarciami i innymi nieprzyjemnościami.

Przede wszystkim, nowoczesne dywany z odpowiednim certyfikatem nie gromadzą w swoim runie żadnych szkodliwych cząsteczek. Dzięki specjalnej strukturze uzyskanej metodą fryzowania na gorąco, wszystkie niepożądane drobnoustroje nie wnikają do wnętrza włosia, więc bez problemu można zebrać je przy standardowym odkurzaniu. Poza tym dywan w pokoju, paradoksalnie, sprawia, że w powietrzu krąży mniej drobinek, niż w pomieszczeniu, w którym nie ma wykładziny.

Jeżeli szczególnie zależy nam na higienie, bo na przykład dzieci są malutkie i mają bardzo dziwne pomysły dotyczące tego, co nadaje się do jedzenia, warto wybrać dywan pokryty powłoką antybakteryjną. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nawet spuszczony na chwilkę z oka maluch nie będzie mieć kontaktu z żadnymi potencjalnie szkodliwymi cząsteczkami.

No i na koniec nie zapominajmy oczywiście o prawidłowej pielęgnacji dywanu. Nawet jeśli zdecydujemy się na dywan antyalergiczny, raz na trzy miesiące należy go wytrzepać i przewietrzyć na świeżym powietrzu, a przy okazji świątecznych porządków zawsze warto oddać dywan do czyszczenia. Możemy również zdecydować się na dywan nadający się do prania w pralce, jeśli zależy nam na jego częstszym myciu.

Czy dywan z motywem ulic i miast nie znudzi się szybko?

Dywan z motywem miast oraz ulic jest bardzo charakterystyczny, a jak wiemy, często wyraziste dodatki szybko się nudzą i przestają pasować do naszej wizji wnętrza. Jednak w przypadku tego rodzaju dywanów dziecięcych nie mamy się czego obawiać.

Liczba kreatywnych zabaw, które można przeprowadzać na jego powierzchni, jest praktycznie nieskończona, co sprawia, że nawet starsze dzieci z przyjemnością korzystają z tego użytecznego elementu wystroju. Co więcej, duża liczba szczegółów znajdujących się na dywanie jest bardzo absorbująca, co również korzystnie wpływa na zainteresowanie takim nabytkiem.

Nie zapominajmy również, że wzory, kolory, kształty i faktury pozwalają najmłodszym na szybszą naukę - dywan z motywem miast i ulic jest nie tylko dużą i atrakcyjną zabawką, ale też, o czym wspomnieliśmy wcześniej, potężnym narzędziem edukacyjnym. Gwarantujemy, że nawet po wielu latach dzieciaki będą wspominać go z rozrzewnieniem.