Doskonały dywan do pokoju chłopca - jak go wybrać?

Doskonały dywan do pokoju chłopca - jak go wybrać?

Dywan do pokoju chłopca? To zdecydowanie dywan do zadań specjalnych! Możemy być pewni, że będzie on pełnił we wnętrzu mnóstwo ról! Dywan chłopięcy będzie nie tylko efektowną dekoracją pokoju, ale również skuteczną izolacją termiczną i akustyczną oraz bezpieczną matą do nieskończonej ilości różnego rodzaju zabaw. Jak wybrać idealny dywan dla chłopca? Należy dokładnie sprawdzić jego skład pod kątem bezpieczeństwa produktu, zbadać walory użytkowe oraz dostępną kolorystykę i wzornictwo. Oto najważniejsze aspekty, które musimy przeanalizować przed zakupem dywanu dziecięcego!

Dywan dla dziecka - przede wszystkim bezpieczeństwo

Dywan dziecięcy musi przede wszystkim być bezpieczny dla użytkownika! Dywan do pokoju chłopca powinien bezwzględnie spełnić wszelkie wymagania higieniczne oraz nie zawierać żadnych szkodliwych lub potencjalnie szkodliwych substancji. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór dywanu z atestem, posiadającego odpowiednie certyfikaty potwierdzające zgodność produktu z normami, m.in. w zakresie dopuszczalnej zawartości: wolnego formaldehydu, pentachlorofenolu (PCP), amin aromatycznych i organicznych związków cyny, a także migracji wybranych pierwiastków i dopuszczalnej wartości pH. Ponadto dywan dziecięcy powinien być trudnopalny - taki dywan, w razie wybuchu pożaru, nie będzie się palił, tylko topił.

Należy również zwrócić uwagę na jakość włókien, ich splotu oraz podkładu. Dywany dziecięce z najwyższej jakości włókien sztucznych są maksymalnie trwałe i wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wygniecenia i przetarcia. Dodatkowo takie dywany posiadają właściwości antyelektrostatyczne - nie elektryzują się podczas eksploatacji i nie przyciągają zabrudzeń. Są łatwe do utrzymania w czystości i mogą być poddawane wszelkim niezbędnym zabiegom pielęgnacyjnych: od tradycyjnego trzepania trzepaczką, przez odkurzanie, po pranie na sucho i na mokro, z użyciem odpowiednich detergentów.

Dywan dziecięcy z uliczkami

Dywan w pokoju chłopca - ważny element dekoracyjny

Dywan zajmuje najczęściej sporą część podłogi w pokoju dziecka, decydując w znacznym stopniu o charakterze i stylu wnętrza. To ważny element dekoracyjny, który może zarówno harmonijnie wpisywać się w pomieszczenie, jak i stanowić jego główną ozdobę. Dywany chłopięce dostępne są w szerokiej palecie wzorów i kolorów do wyboru, dzięki czemu bez trudu znajdziemy produkt, który będzie w 100% odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom. Możemy postawić na uniwersalne, jednokolorowe i gładkie dywany, które doskonale uzupełnią wielobarwny pokój chłopca lub wybrać dywany wzorzyste, np. z motywami z ulubionych bajek dziecka.

Na gładkie dywany warto zdecydować się wówczas, gdy we wnętrzu znajduje się sporo, różnego rodzaju mebli i sprzętów - prosta wykładzina skutecznie stonuje wnętrze, wprowadzając do niego ład i porządek. Dywan z motywami z bajek będą natomiast idealnie pasowały do monochromatycznych, nowoczesnych i minimalistycznie urządzonych wnętrz. Dywany z autkami, postaciami z gier czy zwierzątkami nawiązującymi do najlepszych filmów animowanych dodadzą pokojowi chłopca energii, koloru i zdecydowanie zabawowego charakteru.

Dywan dziecięcy z boiskiem piłkarskim

Dywan dla chłopca - miejsce dziecięcych zabaw

Pamiętając o tym, jak ważne są zabawy podłogowe dla prawidłowego rozwoju dziecka, można wybrać dywan, który będzie dodatkową motywacją do podejmowania różnego rodzaju aktywności. Mowa o dywanach we wzory, stanowiących swego rodzaju maty do zabawy, zachęcające i inspirujące dzieci do wymyślania kolejnych gier.

Rozwiązaniem cieszącym się ogromną popularnością są dywany w ulice, które nie tylko świetnie wyglądają, ale również pełnią funkcję inspirującej maty do rozmaitych zabaw. Dywan dla chłopca z charakterystycznymi uliczkami może stać się torem wyścigowym dla samochodzików, albo infrastrukturalną bazą, na której będzie powstawało miasto z ulubionych klocków. Mniejszych i większych miłośników piłki nożnej ucieszy dywan z boiskiem, na którym będą mogli rozgrywać mini turnieje z rodzeństwem lub kolegami (koniecznie zaopatrzmy ich w miękką piłkę!), bądź planować taktykę na kolejne spotkania, za pomocą dowolnych, zabawkowych ludzików lub pluszaków.