Najlepsze dywany dziecięce do zabawy

Najlepsze dywany dziecięce do zabawy

Jakie są najlepsze dywany dziecięce do zabawy? Odpowiedź na to pytanie nie będzie łatwa, choć może się wydawać, że taka być powinna. Tymczasem najlepsze dywany, na których mogą bawić się najmłodsi, to bardzo interesujący segment rynku, który ma wiele gałęzi. Produkty dla najmłodszych muszą charakteryzować się bowiem nie tylko wyjątkową jakością oraz dbałością o szczegóły, ale także i kreatywnym pomysłem projektowym. Jak więc wybrać dywan do pokoju dziecka, by sprawił mu radość i dał odpowiednią przestrzeń do zabawy?

Najlepsze dywany dziecięce do zabawy

Obecnie o wiele łatwiej kupić dywany dziecięce, niż przed kilkoma czy kilkunastoma laty. Producenci na szczęście zauważyli, że coraz większa liczba rodziców na całym świecie, chce ożywić pokój swojego dziecka, dodając do niego różne, kolorowe elementy. Jednym z takich elementów może być właśnie dywan, który nie musi pełnić tylko roli dekoracyjnej. W końcu jego zadaniem może być także edukacja, a ta odbywająca się poprzez zabawę, zawsze się sprawdza.

Najlepsze dywany do zabawy dla dziewczynek

Nie od dziś wiadomo, że ciepłe barwy dobrze wpływają na rozwój dziecka. W przypadku pokoju dla dziewczynek warto więc zainteresować się dywanami z różnymi kolorami, które nie tylko ożywią pomieszczenie, ale także sprawią, że wywołają uśmiech na twarzy dziecka. Wykonane są z materiałów o najwyższej jakości, co potwierdzają Certyfikaty Higieniczne oraz Zgodności Nr 455/AC 017 mówiący o tym, że dywan nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia oraz spełnia wszelkie wymogi higieniczne. To szczególnie istotne w pomieszczeniach, gdzie bawią się dzieci. Dywany dla dziewczynek potrafią doskonale rozwijać wyobraźnie poprzez wzory, które się na nich znajdują. Znajdziemy tam m.in. wesołe sówki, które umilą każdy poranek oraz wieczór, ale także i motylki czy piękne krajobrazy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w pokoju dziewczynki położyć dywan w jednym odcieniu. Sprawi on, że całe pomieszczenie będzie rozświetlone, a szczególnie wtedy, kiedy zdecydujemy się na jasny, pastelowy kolor, np. zieleń.

Dywan dla dziewczynki

Najlepsze dywany do zabawy dla chłopców

Podobnie jak w przypadku dywanów dla dziewczynek, najlepsze dywany do zabawy dla chłopców, także wykonane są z wysokiej klasy materiałów oraz posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. W przypadku takiego dywanu także można wybierać spośród szeregu wzorów, które rozbudzają kreatywność młodych ludzi. Z całą pewnością chłopiec ucieszy się z dywanu, który będzie miał postać z ulubionej gry komputerowej (np. Minecratf) czy filmu (jak, chociażby „Auta”). To ogromna przyjemność patrzeć codziennie na postaci, które tak się uwielbia. Warto także zainteresować się dywanami ze wzorami, a jednym z takich modeli są puzzle. Duże, kolorowe fragmenty układanki sprawiają, że cały pokój staje się jednym wielkim placem zabaw, z którego aż nie chce się wychodzić. Cudownym i rozwijającym wyobraźnię dywanem dla chłopca z całą pewnością będzie ten z boiskiem piłkarskim. Da on nie tylko przestrzeń do zabawy, ale także sprawi, że dziecko będzie rozwijało swoją wyobraźnię.

Dywan w ulice

Jednym z najciekawszych, a jednocześnie najbardziej rozwijających wyobraźnie wzorów wśród dywanów dla dzieci, będzie ten z nadrukiem ulic miasta. Zapewne wielu obecnych rodziców marzyło kiedyś o tym, by mieć właśnie taki dywan, kiedy sami byli dziećmi. Teraz na szczęście mogą spełnić swoje marzenia, a jednocześnie dać dziecku niesamowitą przestrzeń do zabawy oraz rozwoju. To także miejsce, gdzie będzie można wspólnie spędzać całe godziny, bawiąc się samochodzikami. Długie podróżne pomiędzy budynkami na takim dywanie sprawią, że będzie umacniało się więź na linii rodzic-dziecko. To także doskonała możliwość do tego, by całą rodziną planować wspólne wyjazdy oraz wakacje. Można w ten sposób tłumaczyć najmłodszemu członkowi rodziny, jak będzie wyglądał kolejny wyjazd oraz ile czasu zajmie. Dywan w ulice sprawdzi się w wielu sytuacjach i stanie się stałym miejscem spotkań całej rodziny.

Dywan dla chłopca Uliczki

Dywan do zabawy dla małego dziecka

Każdy dywan może pełnić rolę miejsca do zabawy dla małego dziecka. Należy tylko pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, ale dobrze, kiedy taki dywan jest odpowiednio przyozdobiony. Kolorowe sowy, które siedzą na gałęziach to tylko jedna z możliwości. Warto spojrzeć także na wzory kwiatowe, które sprawią, że wyobraźnia małego dziecka może zacząć mocniej pracować. Rozbudzi się też jego ciekawość świata, a rodzic będzie mógł tłumaczyć krok po kroku, jakie kwiaty i rośliny na takim dywanie widać. Jako dywany do zabawy dla małego dziecka doskonale sprawdzają się także te ze wzorami zwierzęcymi. Pandy, misie i małpki nie tylko wyglądają słodko oraz przyjacielsko, ale również będą stanowiły impuls do poznawania przez dziecko otaczającego je świata. To może być prawdziwa przygoda dla malucha, kiedy razem z rodzicami uda się na wycieczkę do zoo, które znajduje się na środku jego własnego pokoju. Dywany dla dzieci to doskonały pomysł, by zachęcać najmłodszych do zabawy oraz poznawania otaczającego je świata. To także przykład na to, że nie każda dekoracja domowa musi być nudna. W tych dywanach nie ma ani grama nudy, a jest za to cała masa doskonałej zabawy.

Dywan do pokoju niemowlaka